Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
img Юзербари
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Нові повідомлення Учасники Правила форума Пошук RSS Юзербари
Сторінка 1 з 11
Форум Олександрівки Кіровоградської області » Хоббі та розваги » Література » "Пам'ять" (Минула вiйна i Олександрiвщина.)
"Пам'ять"
Леонiд
Профі
Репутація: 2
Нагороди: 5

Повідомлення # 1 | 19:01
Наближається чергова рiчниця Перемоги. Минула вiйна немов катком пройшла й по Олександрiвщинi! Свiдки цього - не тiльки памятники та документи в музеях, а й ще в 80-тi роки напiвпустi села та багато iнше.
Пропоную коротко, обдумано - враховуючи формат форуму - дiлитись важливими (може й не веселими) фактами про тi днi. Про наших землякiв, тим бiльш про сучасникiв - хоч залишилось iх мало. Незалежно вiд чинiв та нагород - тодi й тепер. Вони ризикували життям однаково! Ми ще пам'ятаємо учителiв - ветеранiв вiйни. Ветеранiв тилу. Простих людей, переживших те лихолiття!
Калiнiченко I.Ф., Шелепко Ф.Н., Жаботинський Г.Я., Добровольський Ф.Г., Егорова Л.П. - це тiльки фронтовики - учителi школи №1(зараз №3), яких я добре пам'ятаю! А Атамась Г.С., Жук К.Д., Тарнавич В.С.? та багато iнших - що пережили це лихо хто в таборi, хто працював в тилу.

Додано (08.05.2008, 20:01)
---------------------------------------------
Дякуючи безцiннiй книзi "Олександрiвськi унiверситети" Б.Кузика та Л.Литвин пропоную згадати учителiв - учасникiв та свiдкiв минулоi вiйни. 9 з десяткiв учителiв школи №1- тепер №3

Шелепко Федось Нифонтович - директор, учитель математики, учасник вiйни.
Тарнавич Вiталiй Сергiйович - учитель фiзики, астрономii, вiв кiногурток.
Добровольський Федiр Григорович - фронтовик, фiзрук, воєнрук. В майже 50 рокiв сонце крутив на турнiку! СлабО?

Егорова Людмила Петрiвна - партизан, фронтовик, iнвалiд вiйни, учитель iсторii та географii.
Атамась Галина Сергiiвна - з першого випуску 10 кл. 1938 р. Все життя викладала укр. мову та лiтературу, була завучем. А ми у неi були останнiм випускним класом в 1972 р.
Жук Катерина Дмитрiвна - пережила вiйну (можливо була в концтаборi), викладач нiмецькоi мови.

Калiнiченко Iван Федосiйович - фронтовик, був фiзруком, викладав математику та працю. Iван Танкович! - так ми його мiж собою називали, бо був вiн танкiстом!
Жаботинський Григорiй Якимович - фронтовик, учитель, директор ряду шкiл району, завуч школи.
Соколенко Олександр Григорович - фронтовик, учитель, заврайоно, директор школи.
.
Можливо про кожного багато розповiдати. Як i про iнших - також i з iнших шкiл.

Додатки: 0940383.jpg(100Kb) · 1139964.jpg(96Kb) · 8519751.jpg(104Kb)

Повідомлення відредагував Леонiд - Четвер, 08.05.2008, 19:23

"Мир вашему дому!" В. С. Высоцкий

leonid@olexandrivka.info

DarkWitch
Профі
Репутація: 19
Нагороди: 18

Повідомлення # 2 | 14:45
Добре,що є такі книги про Олександрівку,звідки можна про все це дізнатися.На жаль не можу нічого розповісти про ветеранів-вчителів Олександрівки

Никогда у врага не бери ничего,
Ни еды, ни воды не проси у него,
И если еда не посыпана ядом,
То сможет тебя отравить он и взглядом
Леонiд
Профі

Повідомлення # 3 | 22:18
Дехто заперечить - не в тему! (хоча тема - ПАМ'ЯТЬ!) та я все ж хочу запитати ось що. В дворi школи №3 недалеко вiд географiчного майданчика я побачив памятну дошку, як пояснили - зроблену громадянином Германii. Не вникаючи в подробицi ii появи, хочу щоб хтось всетаки розказав про ту людину, може в газетi писали про те. Сам вважаю це прикладом справжнього примирення!(якщо це можливо) - хоч дiтей-онукiв. А не так, як деiнде роблять з iснуючими пам'ятниками. Вже й 9 травня декому мiшає!

Додано (21.06.2008, 23:18)
---------------------------------------------
Давайте 22 червня не для галочки - згадаємо про той день в 1941 р.

leonid@olexandrivka.info

sposob

Повідомлення # 4 | 23:05
Я с третьей школы.Памятник действительно сделан каким-то немцем.
Леонiд
Профі

Повідомлення # 5 | 16:08
sposob, спасибо! Я твою цитату даю про пам'ятник.Там написано: "Смерть примирила всіх" Встановлено на кошти пана Вернера Ліппманна 2007 р. (по укр.с одной стороны,а с другой по немецки).

leonid@olexandrivka.info

Форум Олександрівки Кіровоградської області » Хоббі та розваги » Література » "Пам'ять" (Минула вiйна i Олександрiвщина.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:
Вверх
Кіровоград: новини та сайти Счетчик тИЦ и PR
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: