Як відомо, у нинішньому році діятимуть нові правила прийому до вищих навальних закладів. Випускники загальноосвітніх середніх шкіл, які бажають навчатися у вищих навчальних закладах, повинні подавати у приймальні комісії сертифікати українського центру оцінювання якості освіти. А сертифікати випускники одержать на основі проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Навіщо потрібне зовнішнє незалежне тестування? Чим зовнішнє оцінювання краще порівняно з традиційними іспитами? Яка правова основа зовнішнього незалежного оцінювання? Ці та багато інших питань, що стосуються основних моментів зовнішнього незалежного тестування, висвітлювалися минулої середи на семінарі-тренінгу, що проходив в Олександрівській за-гальноосвітній школі №1 І—IT І ступенів. На семінарі-тренінгу були присутні директори та вчителі шкіл району, працівники відділу освіти райдержадміністрації. Висвітлювали питання зовнішнього незалежного тестування представники Українського центру оцінювання якості освіти (м. Київ) Ю.М. Крижанівська, Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Н.Д. Ремез, керівник Кіровоградського центру оцінювання якості освіти А.А. Кендюхова, методисти цього центру А.П. Кирилюк та Т.В. Голованова. Участь у семінарі-тренінгу взяв і професор, доктор філологічних наук, академік АН Вищої школи України, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Г.Д. Клочек. Керівник та методисти Кіровоградського регіонального центру оцінювання якості знань провели пробне зовнішнє незалежне тестування серед одинадцятикласників Олександрівських шкіл №1,№2,№3 та Несватківської школи. Учні демонстрували свої знання з історії та математики. Під час оцінювання рівня освіти також були присутні вчителі та директори шкіл. До речі, 9 та 16 лютого на базі Кіровоградського технічного університету пройде зовнішнє незалежне оцінювання якості знань серед учнів 11-х класів області. Бажаючі взяти в ньому участь повинні зареєструватися до 9 лютого за тел. у Кіровограді 27-31-74. Докладнішу інформацію також можна отримати за тел. в Олександрівці 3-21-62 (школа №1, єдиний центр реєстрації зовнішнього незалежного оцінювання у районі).
Зовнішнє незалежне оцінювання, на думку колишнього та нинішнього міністра освіти, допоможе ліквідувати корупцію у вищих навчальних закладах, і допоможе підвищити рівень знань випускників, що в свою чергу, допможе збільшити кількість кваліфікованих працівників в Україні. Як мені відомо, на сьогодні обовязкова здача трьох дисциплін: математика (алгебра та геометрія), українська (мова та література) та історія. також виникає питання про заочну форму навчання. Відомо, що сертифікат діє лише один рік, але якщо, ти пішов до збройних сил України, або народиа дитину і не маєш змоги в цьому році вступити до вищих вузів, що тоді. Наступного року ти знову меєш проходити оцінювання. Але щому? Або інша проблема: ти вчитель в школі і вирішив отримати ще одну вищу освіту. Тобі потрібно також проходити зовнішнє оцінювання, але проблема, ти закінчив школу років двадцять назад, що тоді? Я вважаю, це несправедливо!
...Смерть стоит того, чтобы жить, А любовь стоит того, чтобы ждать...
Я считаю, что это тестирование лишь способ выкачивать деньги не только в универах, но и в школах. Тупая затея: ученики меньше знать будут и на экзамене ученики разговаривали, развивали речь, билеты учили. А это ни билетов не учат ничего. Вообщем тупая затея.
Тем не менее все буквально дрожат при словосочитании "Внешнее тестирование"... Ну как же? Все чесно..Никто теперь не спишет...А может и к лучшему...Время покажет
Мне кажется, что это из-за того, что в других странах Европы это давно прогрессирует. Они, сделав это не учли одну вещь: В странах Западной Европпы ученики с первых годов своей, так сказать ,"школьной карьеры" определяются всерьез в своей професии. И их уже готовят как специалистов в одном профиле. В этом случае метод "ТЕСТА" работает. Прикол в том, что у нас этого не будет еще лет 40-50. (Ито если повезет)
Я вже писав у коментi, що в Росii ЕГЭ (един. гос. экзамен) делают ДОБРОВОЛЬНО уже несколько лет! Не буду агiтувати - є и тут "нюанси - але моя дочка здала в школi ЕГЭ (на ВIДМIННО) i автоматично "попала"(без екзаменiв) в педагогiчний унiвер.
а вчора по телевізору оголосили, що сертифікат з тестування - це добре...а у вузі прийдеться всеодно проходити співбесіду по профілюючому предмету, а в деяких - обовязково екзамен з англійської мови, незалежно від обраної спеціальності. "Києво-Могилянська академія — єдиний університет, який офіційно має дві робочі мови, — українську і англійську. Тому нам потрібно в усіх без винятку абітурієнтів перевіряти знання англійської мови. І не просто знання, а вміння реально нею користуватися."("Главред"). Тому вони оголосили, що будуть проводити свій конкурс серед абітурієнтів))) "У приймальній комісії Університету імені Шевченка пояснюють, зарахувати всіх абітурієнтів із високими оцінками в сертифікатах все одно не зможуть. Відтак найкращих обиратимуть під час співбесіди з профільного предмета."(ТСН). А також великі привілеї вони надають переможцям олімпіад (особливо тих, які проводить сам університет)...особлива увага буде їм приділятися при вступі на непопулярні напрямки такі, як Хімія, Фізика, Біологія...
"Отже, вступні іспити до вищих в Україні під забороною, але вступну кампанію, як розсадник корупції і джерело хабарів, скасувати не вдалося."(ТСН)
Повідомлення відредагував queen_viki - П`ятниця, 22.02.2008, 13:41
в мене таке питання до всіх, може підскажете.. я навчаюся на 4му курсі в одному інституті. а на 5й курс планую перевестися в інший ВУЗ до іншого міста але на таку ж саму спеціальність. мені говорили, що за умови переведення до іншого закладу, доведеться складати це ж тестування. чи правда це?
Minerva, я знаю, що якщо хочеш отримати другу вищу освіту, то теж потрібно мати сертифікат цього тестування (навіть якщо на заочне)...а в твоєму випадку не знаю...тобі потрібно чим скоріше зателефонувати в інститут, в який хочеш перевестися...там тобі все точніше розкажуть
Minerva, що можна тобі сказати, наприклад я чув, що для переведення непотрібно ніяких сертифікатів, томущо ти складаєш договір з інститутом до якого переводишся, а тести потрібно здавати тим, хто закінчив технікум і хоче поступати вище, тобно до університету або інституту чи академії.
Boriska, я тебе підтримую. Я теж першокурсник. Погода погана, не знаю, чи їхати додому...
Добавлено (21.03.2008, 13:26) --------------------------------------------- У цьому тестуванні дуже великий прохідний бал і завдання нереальні. Я в минулому році здавав щось подібне- так не здав, там зовсім трохи шкільного матеріалу. Там завдання розраховані на тих, хто вивчає предмет поглиблено і т.д. Я думаю, що ці тести так і будуть далі, але через деякий час можливо просто зменшиться прохідний бал...
Я взагалі проти тестування, якби була міністром просто б відмінила, скажіть,як математику можна здавати у вигляді тестів, і де впевненість в тому,що вказані відповіді правильні(ті, хто набирають, також можуть помилитися!!!). Щоб вказати правильну відповідь, треба подумати, а яка ж правильна, тбт розвязати даний приклад, а це забеирає час!!!! З кожним тестуванням кількість змінюється і не в кращу сторон. Тоді для чого в школі взагалі потрібна ДПА??? Якщо можна спокійно перенести результати тестування собі в атестат, учні й так в 11 класі в неї не ходять, а зараз їх в класах по 5-6 душ, а навчальний рік ще не закінчений! Це все йде до герадації молодого покоління. Тому що випускники минулих років залишаться без освіти. Я просто в шоці
Так цим діттям треба просто написати екзамени без усякого там зовнішнього тестування і т.д. і т.п., а так можна і з глузду з'їхати переживай за те здаш чи ні щоб отримати потрібну кількість балів щоб поступить у ВУЗ. Я думаю що це НЕ ПРАВИЛЬНО.
Хай кеди китайські, хай джинси турецькі, хай за душой нема ні гроша, нікому з нас не зробиться кепсько - бо в кожного з нас українська душа!!!
Ось уже вчора учні отримали свої сертифікати. Деякі задоволені, а деяким роботи добавилося на додаткову сесію.Отрималося так- ті, хто більше працював- отримав менший бал, ніж ті, в кого добра інтуїція.І учням треба тепер складати підсумкову державну атестацію в школі