Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
img Юзербари
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Новини сайту [24]
Спорт [25]
Освіта [21]
Культура [33]
Події [35]
Наука [2]
Суспільство [66]
Екологія [24]
Політика [10]
Господарство [10]
В світі [4]
В Україні [13]
Технології [20]
Медицина [6]
Цікавості [13]
Кримінал [5]
Олександрівка [19]
Люди [3]

Юрій Горліс-Горський повернувся!

Опубліковано: 18.10.2012

У селах Цвітне, Соснівка та Розумівка побував відомий український письменник, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. Він, як укладач книги, презентував для жителів цих сіл нове видання творів не менш відомого українського письменника, автора роману «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського «Ми ще повернемось».

У нову книгу ввійшли твори та спогади Юрія Горліса-Горського, серед яких «Великдень на сусідах», «У ворожому таборі», «Фінляндія. Країна скель і крицевих людей», «Тюремні поезії» та інші. Також у виданні надрукували документи, пов’язані з біографією письменника.

– Кажуть, що Солженіцин розповів першим про страхи сталінських концтаборів та тюрм. Це чергова російська булька! Це зробив за 30 років до того Юрій Горліс-Горський! Читайте і відчуєте силу його слова! – зазначив  Роман Коваль.


Разом з Романом Ковалем з селянами спілкувався й український співак, кандидат у народні депутати України Сергій Василюк.Книгу презентували у Цвітному, Соснівці й Розумівці, бо ці села пов’язані з іменем Юрія Горліса-Горського, тут відбувались події часів Холодноярської республіки.

Юрій Горліс-Горський (Городянин-Лісовський) (1900-1946 рр.) – письменник-мемуарист, діяч Холодноярської республіки (1919-1922 рр.), один із засновників Української ре¬волюційно-демократичної партії (УРДП). Юнаком вступив до армії УНР, був старшиною кіннотників. Відступаючи з армією, проходив через Холодний Яр. Був поранений, залишив¬ся у Холодноярській республіці. Брав участь у бойових операціях холодноярців на території нинішнього Олександрівського району. У 1922 р. повстанці послали його до Львова на зв'язок з генерал-хорунжим Ю. Тютюнником. У 1932 р. пере¬йшов радянсько-польський кордон. Жив у Рівному, Львові. Під час другої світової війни побував в Олександрівці, опинився у таборі для переміщених осіб у Новому Ульмі (Німеччина). Тут разом з І. Багря¬ним, Б. Левицьким, Р. Паладійчуком заснував УРДП. 27 вересня 1946 р. неспо¬дівано зник. Подальша доля невідома. Існує версія, що вбитий агентами НКВС. Друкувався в журна¬лах «Літопис Червоної калини», «Наш клич», «Вісник», «Дажбог» та інших, окремо вийшли книжки «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935 р.), «Спогади» (1935 р.), «Холодний Яр» (1937 р.), «Ave Dicta¬tor» (1941 р.). У творі «Холодний Яр», описує події, що відбувались у багатьох населених пунктах нашого краю у 1920-х роках, боротьбу українських патріотів за незалежну Україну.

Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Категорія: Люди | Переглядів: 1546 | Додав: Буркун
Посилання
BB-Code
HTML-код
Всього комментів: 0
avatar
Вверх
Кіровоград: новини та сайти Счетчик тИЦ и PR
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: