Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
img Юзербари
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Новини сайту [24]
Спорт [25]
Освіта [21]
Культура [33]
Події [35]
Наука [2]
Суспільство [66]
Екологія [24]
Політика [10]
Господарство [10]
В світі [4]
В Україні [13]
Технології [20]
Медицина [6]
Цікавості [13]
Кримінал [5]
Олександрівка [19]
Люди [3]

Про пенсії за віком жінкам та дострокові пенсії при досягненні ними 55-річного віку

Опубліковано: 27.03.2013

Про пенсії за віком жінкам та дострокові пенсії при досягненні ними 55-річного віку

Починаючи з 1 жовтня 2011 р. змінено умови призначення пенсії за віком жінкам. Зокрема, пенсія за віком на загальних підставах жінкам призначається після досягнення віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), та при наявності стажу не менше 15 років.
При цьому жінкам, які народилися у період з 01.10.1956 р. по 31.12.1961 р., після виходу на пенсію у віці, визначеному ст. 26 Закону, встановлюється підвищення до розміру пенсії в розмірі 2,5% за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55-річного віку до моменту виходу на пенсію (п. 3 ст. 29 Закону).
Разом з тим, до 01.01.2015 р. жінки можуть скористатися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку за умови, що вони не працюють і мають не менше 30 років страхового стажу. У цьому випадку розмір їх пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію (п. 72 розділу XV Закону).
Слід зазначити, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду одержання пенсії, незалежно від її виду. При цьому, розмір пенсії у всіх випадках, в т. ч. і після застосування зменшення, не може бути меншим мінімального розміру пенсії за віком, тобто рівня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 265 від 26.03.2008 р. до пенсій, розмір яких не досягає прожиткового мінімуму, визначеного законом для осіб, які втратили працездатність, встановлюється щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму).
У разі працевлаштування жінки, якій було призначено дострокову пенсію за віком, виплата такої пенсії на час її роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянутий з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, продовжує працювати і відмовилась від одержання пенсії.
Наприклад, жінка народилася у грудні 1958 року, має не менше 30 років страхового стажу і не працює. При зверненні за призначенням пенсії за віком, як передбачено ст. 26 Закону, після досягнення 57 років і 6 місяців - у червні 2016 року, її розмір пенсії буде збільшено на 12,5%. Якщо ця жінка виявить бажання призначити дострокову пенсію за віком після досягнення 55-річного віку у грудні 2013 року розмір її пенсії буде зменшено на 15%. При цьому, як зазначалося вище, розмір пенсії до виплати не може бути нижчим рівня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Начальник відділу з питань нагляду
за правильністю призначення та виплати пенсій О. Загинайко
Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1823 | Додав: olga
Посилання
BB-Code
HTML-код
Всього комментів: 0
avatar
Вверх
Кіровоград: новини та сайти Счетчик тИЦ и PR
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: