29.11.011 року відбулася прес-конференція, присвячена до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

30.11.2011 о 16:17 0

29 листопада 2011 року відбулася прес-конференція, присвячена до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. Захід пройшов під гаслом «НЕ відфутболюй!», його організатором виступила Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, Кіровоградське обласне відділення.

 

Щодня від СНІДу в нашій країні помирає дев’ять людей. Трохи більше, ніж за добу ми втрачаємо футбольну команду. Якщо й надалі продовжуватиметься бездіяльність держави – у нас не буде кому грати в футбол і не буде для кого збирати стадіони. Ми будуємо нову інфраструктуру до Євро-2012, готуємось прийняти міжнародний чемпіонат, але забуваємо про людей, які живуть в цій країні та потребують допомоги.

Сьогодні в Україні 360 тисяч ВІЛ-позитивних людей, в нашому регіоні - 1418 ВІЛ-позитивних осіб, з них 199 з діагнозом СНІД. Згідно офіційних даних, наданих обласним центром профілактики та боротьби зі СНІД, з почату епідемії у Кіровоградській області померло 139 осіб, але тільки за 6 років діяльності у Кіровограді обласного відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ померло 64 клієнти.

Однією з причин смертності, на думку Ісаєвої Наталії, члена Мережі ЛЖВ та представника БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф», є відсутність обласного стаціонару для лікування хворих на СНІД людей. Ліжок, які виділяє міська лікарня, недостатньо, а інфекційне відділення обласної лікарні не завжди приймає таких пацієнтів. ВІЛ-інфікованих людей з загостреннями хвороби частіше за все відправляють на лікування до районних лікарень, де немає ні навчених фахівців, ні необхідного діагностичного обладнання.

«Сьогодні в нашому регіоні склалась складна ситуація з подоланням епідемії ВІЛ/СНІД. – говорить регіональний представник Всеукраїнської Мережі ЛЖВ Олександр Александров. – Існує проблема переривання лікування АРТ: відсутність препаратів, заміна схем, відмова в лікування через відсутність необхідного препарату. Крім того, залишається під питанням наповнення місцевого бюджету. Неможливо зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу на Кіровогращині за умови хронічного недофінансування обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Так, з запланованих програмою 779 тис. грн. на 2011 рік виділено лише 210 тисяч. Не зважаючи на це, на 2012 рік планується зменшення і цього фінансування.  

Представники місцевої влади мають взяти на себе відповідальність за фінансування та виконання обласної програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2012 рік». Адже від подання реальних потреб регіону під час формування Національного бюджету, залежить об'єм отриманих коштів на місцевому рівні. В умовах коли Україна може не отримати грант в 301 мільйон доларів від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, малярією та туберкульозом, трансляція  реальних потреб регіону до центральної влади - головна задача місцевої влади.


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar