Віктор Ющенко: Державний Прапор об'єднує всі регіони в єдину соборну Україну

23.08.2008 о 11:22 0


Президент Віктор Ющенко взяв участь у церемонії підняття Державного прапора України, що відбулася на Майдані Незалежності на честь свята цього символу Української держави. Такий захід відбувся впершее, повідомляє прес-служба Президента України.

«Історична справедливість звершилася в доленосному 1991 році. З синьо-жовтим прапором ми вибороли незалежність і відновили свою державність. З ним увійдемо до об'єднаної сім'ї європейських народів. Синьо-жовтий стяг - це символ наших перемог», - заявив Президент України.

Він повідомив, що в цей урочистий день з Майдану Незалежності національні прапори вирушають з Києва в усі регіони України.

«Ці великі знамена майорітимуть у місцях звитяг українського духу та зброї по всій Вітчизні. Наш Прапор об'єднує всі регіони в єдину соборну Україну. Він об'єднує нас у великий український народ. Любімо й шануймо його як найдорогоціннішу національну святиню», - закликав Президент.

Після виступу Глава держави вручив паспорти громадян України двадцяти семи дівчатам та юнакам віком 16 років, які представляють регіони країни.

«Я щиро вірю в вас. Гідно несіть у майбутнє наш рідний прапор. Служіть Україні вірою й правдою, живіть заради неї», - закликав їх Президент.


   
 Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.

Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.

У серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня. Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Взято з: http://vezha.org/news/9196.html

Автор публікації
Поділитись в соц. мережах
Джерело

http://www.utr.tv/news/?id=16732


Всього комментів: 0
avatar