КОМІСІЯ ПЕРЕВІРИЛА САНІТАРНИЙ СТАН ОЛЕКСАНДРІВКИ

19.02.2008 о 07:36 2
null 13 лютого відбулася планова перевірка стану свердловин, з яких п’ють воду жителі Олександрівки, очисних споруд, сміттєзвалищ, стихійних смітників Олександрівки.

Комісія в складі головного лікаря районної санітарноепідеміологічної станції Л.В. Журавської, санітарного лікаря А.М. Шкурата, помічника лікаря Л.В. Пєтухової в присутності юриста Олександрівської селищної ради В.Ю. Шишки, директора КП «Оберіг» М.Д. Третяка перевірили функціонування очисних споруд №1 (в районі Халоші). Там працюють оператори Валерій Валентинович та Галина Петрівна Брайки.

З 17 працівників, які колись тут виконували роботу з очищення відпрацьованої та контролю очищеної води, залишилось двоє. Вони виконують роботу операторів і наглядають за очисними спорудами.

Стоки з багатоповерхівок центру Олександрівки тут тільки відстоюється. Для ефективного їх очищення потрібний активний мул і, як завершення циклу, — хлорування. На це потрібні чималі кошти та реконструкція очисних споруд.

За словами працівників санепідстанції, два роки тому на реконструкцію очисних споруд №1 державою виділялось 700 тисяч гривень. Та реконструкція не відбулася. Обмежилися заміною огорожі та перекриттям даху приміщення колишньої лабораторії. Тож повний цикл очищення стоків тут не виконується. Та заради справедливості варто сказати, що вода й після такого очищення з кінцевої ємкості витікає прозора. Але судити про її вміст , а значить і про якість, не доводиться. І тому, що не виконуються лабораторні дослідження.

Аналогічне становище на очисних спорудах №2 (знаходяться в районі колишньої «сільгоспхімії»). Тут також для очищення нечистот потрібні активний мул та хлорування. Тим більше, що туди відпрацьовані води йдуть з багатоповерхівок та районної лікарні.

null Перевірено і стан свердловин — зарезервованих та робочих, звідки подається вода жителям нашого містечка. Чотири свердловини (за колишнім комунгоспом) нині не діють. Як сказав директор КП «Оберіг» М.Д. Третяк вони знаходяться в резерві. Дві з них, за його ж словами, мають бути невдовзі задіяні. Але стан, в якому вони знаходяться, насторожив комісію. На відсутності 30-метрової охоронної зони свердловин, що знаходяться за колишнім комунгоспом, і наявності на їх території смітників, наголосив санітарний лікар А.М. Шкурат.

Та стан діючої свердловини (на території колишнього РТП) виявися ще гіршим. Свердловина відкрита (на знімку), повз неї їздять машини, ходять люди. Навіть на приблизну охоронну зону немає й натяку. Помічник лікаря Пєтухова намагалась з свердловини набрати воду на дослідження. Але через те, що відкрита і не утеплена, вона замерзла, і воду на дослідження відбирали на водоканалі.

Комісія побувала на санкціонованих і стихійних сміттєзвалищах Олександрівки. Основне — регіональне — розраховане на Олександрівку, Несваткове, Гайове, Веселе, ділянка під яке відведена на землях Несватківської сільської ради. Тут і старе, і нове сміттєзвалище. Але я, як звичайний громадянин, так не зрозуміла, куди можна вивозити сміття. Старе — перевантажене — тож уже закрите. Нове — не відкрите.

Куди людям вивозити сміття з чотирьох населених пунктів? На думку комісії, місцевій владі варто над цим задуматися, інакше ми ніколи не позбудемося стихійних смітників, таких як на території колишнього відгодівельного підприємства та й по всій Олександрівці і її околицях (на знімку).
Ольга ГОРЛО.
Автор публікації
Поділитись в соц. мережах
Джерело

Газета "Вперед"


Всього комментів: 2
avatar
18:45, 24.02.2008 [Матеріал] 0 Спам
Да Александровка скоро превратится в один большой мусорник. sad
А сколько мусора вываливается в близлежащий лес....
1 2 »
avatar