Космічні дарунки нашому музею

15.08.2012 о 10:59 0

Щороку під час відпустки приїздить на малу батьківщину приїздить наш земляк, російський конструктор ракетно-космічної техніки, начальник відділення російської ракетно-космічної корпорації "Енергія" імені С. П. Корольова, кандидат технічних наук Володимир Семенович Ковтун. Цього року він не зрадив цій добрій традиції.

Одним з улюблених місць Володимира Ковтуна, яке він постійно відвідує, є Олександрівський районний краєзнавчий музей та його філія – кімната-музей Левка Мацієвича. Не став винятком і нинішній рік.

Володимир Семенович зустрівся з колективом музею і розповів про перспективи розвитку космонавтики. А попереду дослідження Місяця і Марсу. На Місяці будуть дослідні станції, а на Марс ступить людина. Конструктор сфотографувався із працівниками музею.

Не забув Володимир Семенович і про поповнення фондів музею. Він подарував свої логарифмічну лінійку, академічний знак про закінчення Московського вищого технічного училища імені Миколи Баумана, медалі, значки на космічну тематику, журнали «Космонавтика і ракетобудування» зі своїми статтями, інші книги і журнали, грамоти.

Найцікавішим дарунком Володимира Ковтуна став комплект їжі для космонавтів. Туди входять пакетики пюре картопляного з грибами, палички фруктової з персиком, печива «Російського», закуски по-грецьки, чаю з цукром. У консервних банках представлені пюре з кураги, сардина під майонезом, карбонат, свинина з картоплею, яловичина.

Незабаром подарунки нашого земляка, який, до речі, керував польотом міжнародного космічного комплексу, створив чимало космічних апаратів, будуть представлені на виставці в Олександрівському районному краєзнавчому музеї. Потім речі, що пов’язані з космосом, знайдуть постійне місце в експозиції кімнати-музею Левка Мацієвича. Там вже представлені цікаві космічні речі, серед яких бортовий журнал космічного корабля «Союз», ручка американського астронавта.

У майбутньому Володимир Ковтун обіцяє подарувати в наш музей шолом космонавта.


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar