Культурний рівень українців та її влади або cмачно їли - весело гуляли, а прибирати хто буде?

05.11.2011 о 17:45 0
 Про культурний рівень країни, а отже її громадян та влади можна судити за багатьма показниками. Багато наших співгромадян, які мали нагоду побувати за кордоном, зокрема, в країнах Європейського Союзу відзначають разючу відмінність між культурним рівнем українців та мешканців країн ЄС. Не потрібно навіть спілкуватися з людьми, щоб відчути рівень їхньої культури, вихованості, патріотизму, можна зробити певні висновки просто поглянувши, в якому стані їхні міста, містечка чи села. І справді, любо дивитися на затишні, прибрані, чистенькі міста Польщі, Німеччини, Австрії…І справа тут не в тому багата країна чи ні, справа в тому, чи є громадяни країни її патріотами чи люблять вони свою країну. На жаль, якщо судити за цим показником, то більшість українців не люблять і не цінують багатство своєї природи. 
Так нещодавно, а саме, 15 жовтня 2011 року, у селі Бірки Олександрівського району на території мальовничого соснового бору проходило Свято Козацької слави, присвячене Дню Українського козацтва! Кожного року сюди приїжджають гості з усієї України, керівники Олександрівського району та області. Свято вдалось на славу – кожен гість мав можливість долучитися до частинки своєї культури, історії, посмакувати смачною кашею та подивитися виступи народних художніх колективів. Проте, на жаль, «бочка меду» не обійшлась без «ложки дьогтю». Цією ложкою є смітник, який залишили після себе люди по завершенню свята. Залишили сміття прямо в лісі ,на тому місці, де відбувалося святкування, до речі, поряд із школою, де навчаються діти, яких учителі навчають берегти природу і які, побачивши цей смітник посеред бору, навряд чи сприйматимуть слова та настанови педагогів всерйоз, оскільки сприймуть смітники серед лісу чи галявини за норму… Виникає логічне питання – хто в цьому винен? можна шукати винних і знайти їх. Винні всі – і організатори, які повинні була прослідкувати за порядком і забезпечити людям умови для святкування, поставивши урни для сміття чи елементарно навівши порядок після свята, винні і прості люди, гості, які холоднокровно спаплюжили рідну природу, залишивши після себе такий безлад!

Висновок зробити тут можна один – якщо організовуєш то і прибирай! Але краще, щоб кожен починав із самого себе, треба стати справжнім патріотом, почати насправді любити свою країну. За нас цього не зробить ніхто!

Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar