„МОЄ ЖИТТЯ, МОЯ РОБОТА, МОЯ БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ”

23.04.2008 о 08:44 0
Під таким девізом з 21 по 28 квітня в Україні проходить Тиждень охорони праці, присвячений міжнародному Дню пам’яті загиблих на виробництві, який у багатьох країнах світу щорічно відзначається 28 квітня, ще і як Всесвітній день охорони праці.

За даними міжнародної організації праці, щорічно у світі нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання забирають життя майже 2-х мільйонів працездатних працівників та близько 250 мільйонів отримують травми. На ліквідацію аварій та нещасних випадків щороку витрачається близько 4% світового валового продукту або один трильйон доларів.

В Україні при зростанні промислового виробництва рівень загального травматизму за останні роки знижується, але ще залишається високим. Так, у 2007 році, в усіх галузях виробництва отримали травми 18192 працівники, найбільше у вугільній промисловості — 6566, в агропромисловому комплексі — 2635, у машинобудуванні — 2053. Смертельно травмовані у минулому році 1176 працівників, з них у вугільній промисловості — 268, будівництві – 155, сільському господарстві — 118, на транспорті — 106.

Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни світу ґрунтується на принципах пріоритетності життя людини відносно до результатів виробничої діяльності.

Тому згідно рішення урядових органів проводиться Тиждень охорони праці, метою якого є привернення уваги суспільства, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань щодо безпеки праці та забезпечення усіх необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян, вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, надання допомоги сім’ям потерпілих у розв’язанні матеріальних, соціально-побутових та інших проблем, а також заохочення працівників за сприяння у поліпшенні промислової безпеки, охорони праці і зниженні виробничого травматизму.

Тільки спільними зусиллями роботодавців, працівників та наглядових органів можна суттєво знизити рівень виробничого травматизму, який приносить страждання і горе нашим громадянам.
МИКОЛА КОЛІСНИК,
провідний державний інспектор охорони праці.
Автор публікації
Поділитись в соц. мережах
Джерело

Газета "Вперед"


Всього комментів: 0
avatar