На Кіровоградщині лісівники відзначили Міжнародний рік лісів

27.10.2011 о 10:15 0
2011 рік, що оголошений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародним роком лісів, промайнув для лісівників Кіровоградщини дуже швидко, залишивши у пам’яті участь у безлічі цікавих громадських заходів та подарувавши безцінні для нашого степового краю сотні гектарів нових лісів.

26 жовтня, в рамках відзначення 2011 року – Міжнародного року лісів, в Олександрівському лісгоспі відбувся громадський захід з осінньої посадки лісу, організований обласним управлінням лісового та мисливського господарства, до якого долучились представники районної влади та громадськості, журналісти та учні шкільного лісництва. Півсотні учасників акції висаджували дерева різних порід в лісовому фонді, де в майбутньому буде ще одна рекреаційна ділянка.

Подякувавши гостям за таке щире виявлення любові до лісу – постійну співпрацю з лісівниками, – начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Захарченко відмітив, що осіння лісокультурна кампанія завершає річний цикл роботи лісівників. Саме зараз – час підбиття підсумків, а лісівниками зроблено чимало. Протягом 2011 року лісогосподарські підприємства області створили 1400 га нових захисних насаджень та ще 400 га – лісовідновлення на місцях суцільних зрубів стиглих лісів, виростили 12 млн. стандартних сіянців та 600 тис. сіянців декоративних порід. Лісівники мають намір повністю забезпечити потреби жителів області у новорічних ялинках – на плантаціях області вирощується 800 тис. зелених красунь. Завершальним етапом роботи лісівників за рік та справжнім подарунком для жителів області стануть численні новорічні ярмарки, що будуть організовані лісогосподарськими підприємствами на території усієї області.

Міжнародний статус громадського заходу зі створення лісу підтвердив той факт, що разом з лісівниками та природолюбами нашого краю ліс садив гість зі Швеції – Деніс Пезонєн. Працюючи із мас-медіа та спілкуючись із багатьма людьми, він був вражений рівнем лісівничої праці у нашому регіоні, а тому запевнив, що повчитися у нас є чому: такого всеохоплюючого, вичерпного підходу до своєї роботи треба ще пошукати в Європі!

Осінь – гаряча пора і для заготівлі, адже ліс починається з насіння. На лісогосподарських підприємствах Кіровоградщини ще триває ця робота. Вже заготовлено 80 т лісового насіння. З них 74 т жолудів дуба, близько 100 кг хвойних порід та 500 кг листяних та чагарникових порід. До цієї роботи долучилися і юні природолюби – учні Бірківського шкільного лісництва, що на Олександрівщині, які уже із професійною зацікавленістю збирали жолуді.

Після того, як усі деревця були висаджені, на присутніх чекав дружній відпочинок: осіннє тепло, запашне листя та приготована дбайливими лісівничими руками гаряча каша подарували незабутні враження та бажання повертатися кожного року, щоб створювати все нові й нові ліси.Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar