На Олександрівщину прийшло цифрове телебачення

26.09.2012 о 08:58 0

2012 рік ввійде в історію нашого краю, як рік початку трансляції програм цифрового телебачення.

Дехто з олександрівців тюнери для цифрового телебачення придбав ще до Євро-2012 і не мав проблем з переглядом футбольних матчів. Ще майже півсотні тюнерів знайшли своїх покупців у магазині «Ентер» чи на ринку. Дехто придбав прилад за межами Олександрівки.

Найбільшу кількість телетюнерів (більше тисячі) жителі району отримали безкоштовно. Про це подбала держава. 21 березня 2012 року Кабмін прийняв постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення». Цим рішенням уряд визначив категорії громадян, які безкоштовно змогли отримати зазначені пристрої: усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп); інваліди війни третьої групи; особи, які виховують дитину-інваліда (за умови, що дитина проживає разом із ними і не перебуває на повному державному утриманні); особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу, згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Для безкоштовного отримання телетюнера всі ці особи до 1 липня 2012 року подали відповідні заяви до районного управління праці та соціального захисту населення. На Кіровоградщині програми цифрового телебачення транслюють з Кіровограда, Новомиргорода, Новоархангельська, Новоукраїнки, Олександрії та Устинівки. В Олександрівському районі цифрове телебачення приймають з Кам’янки (жителі Олександрівки), Черкас і Кіровограда.

В Олександрівці нині можна приймати у цифровому форматі DVB-T2 25 каналів.
По-перше, загальновідомі українські канали: Перший національний, 1+1, 2+2, Інтер, ICTV, НТН, К1, К2, ТЕТ, СТБ, Новий, 5, Мега, Тоніс.По-друге, спеціалізовані канали:

  • Enter фільм - часто транслює старі і дуже старі фільми.
  • MTV та M1 - добре відомі музичні канали.
  • Піксель TV - канал для дітей. Він в квітні 2012 року переформатований з музичного на дитячий. При цьому існуючий дитячий канал "Малятко" не попав в цифровий ефірний список, і доступний в супутниковому та подекуди в кабельному мовленні. 
  • Погода ТБ - безперервний показ погоди.
  • STAR TV - зареєстрований в Києві, і анонсує себе як музично-розважальний, поки що він музичний. 
  • Хокей, Кіноточка, НЛО-ТБ, Україна - донецькі канали, деякі з них створені недавно, інші вже добре відомі. Коротко про ці канали: 
  • Хокей - канал справді транслює хокей, або світовий, або ніякий. Власники каналу обіцяють, що канал може бути злегка загально-спортивним. 
  • Кіноточка - в червні 2012 року почав працювати в тестовому мовленні. Планує показувати, в основному, кінофільми та серіали. 
  • НЛО-ТБ - дещо показує, але власники ще не придумали остаточну. концепцію каналу. Можливо, фільми та серіали, але з "містичним" ухилом. В тестовому мовленні транслюється матеріал з бібліотеки каналу "Україна". 
  • Україна - досить відомий канал: російські фільми на кримінальну тему, політики з Партії регіонів, новини. 

Транслюють також черкаський канал «Рось». Раніше показували ще канали Вінтаж ТВ, Аріадна ТВ, Ескулап-ТВ та Goldberry. Тобто було, як і обіцялось, 29 каналів.

Зазначимо, що канали Вінтаж ТВ, Аріадна ТВ та Ескулап-ТВ – майже неіснуючі канали і створені, можливо, лише для перепродажі частоти в цифровому сигналі.
У перспективі влада обіцяє 32 канали цифрового телебачення.

Цифрове телебачення в Україні вирішили запровадити у 2008 році. Спочатку планувалось, що це буде стандарт цифрового телебачення DVB-T.

У травні 2009 почалися передачі на постійній основі програм цифрового телебачення в Києві, Київській, Житомирській і Одеській областях. Згідно з програмою НКТР, з 2012 року до відкриття Євро-2012 українське телебачення мало перейти на винятково цифрове мовлення.

З 4 лютого 2010 року у 12 областях (Київська, Одеська, Житомирська, Дніпропетровська, Львівська, Чернігівська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Тернопільська, Закарпатська та Крим) почали передачу цифрового телебачення. Однак на ці частоти концерн РРТ не мав ліцензій і був змушений невдовзі припинити мовлення.

Навесні 2011 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вирішила змінити стандарт цифрового телебачення на DVB-T2. А восени нею було прийнято рішення про шифрування сигналу. Через шифрування сигнал зможуть приймати лише спеціальні декодери конкретних виробників, а не будь-які декодери DVB-T2.

У державному бюджеті на 2012 рік було виділено 350 мільйонів гривень на закупівлю цих конкретних декодерів для окремих верств населення, про які ми згадували вище. Держава планує, що аналогові ефірні телевізійні канали («старі канали», «звичайні канали») залишаться в Україні до 16 червня 2015 року. А далі: або супутникове телебачення, або цифрове телебачення DVB-Т-2.

Великобританія, Німеччина, Франція, США, Швеція та багато інших провідних країн світу вже відключили «аналог».

Нагадаємо, що перший телевізор в Олександрівці з’явився у березні 1954 року. Як писала районна газета «Радянський патріот», «над приміщенням бібліотеки райкому партії (нині тут магазин «Каштан») високо вгорі простяглася між чотирма мачтами ромбічної форми антена. Це специфічна антена, змонтована працівниками місцевого радіовузла для прийому телевізійних програм із Києва. 

Телевізор «Ленінград» встановлено у просторому залі бібліотеки райкому КП України. Вечорами сюди сходяться трудящі райцентру. Вони дивляться передачі з столиці Радянської України». Як давно це було – 58 років тому!


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar