Радіаційний вплив на населення Кіровоградщини контролюється владою

13.10.2011 о 12:44 0

Нещодавно було проведено нараду, на якій Сергієм Ларіним піднімалось питання про негативний вплив існування уранових шахт та родовищ на території Кіровоградщини. Дане питання зумовлювалось також хвилюванням з боку населення про факт збільшення онкозохворювань серед кіровоградців, спричинених, на їх думку, саме погіршенням екологічного стану і збільшенням рівня радіації.


Губернатор намагався заспокоїти тим, що було проведено динаміку зростання радіоактивності в місті, і дозиметром було виміряно радіоактивність в кабінеті голови Кіровоградської ОДА, де показники приладу вказували позначку 11 мікроренген, а вийшовши на площу Кірова було зазначене зростання до 22 мікроренген. Нормами ж є такі показники: в приміщенні 17 мікроренген та на вулицях міста допускається збільшення до 30 мікроренген. Тож судячи з даних радіаційна ситуація в місті не є критичною і причин для хвилювання немає.

До того ж голова Кіровоградської ОДА наголосив, що подібні питання виникали в сусідніх областях, зокрема в Кривому Розі, де криворізькими експертами були проведені наукові дослідження, якими було доведено , що збільшення рівня онкозахворювань прямо не залежать від рівня радіації.

Ларіним в найближчі строки буде створено спеціальну комісію по вивченню висновків з досліджень криворіжців і буде проведено роз’яснення серед жителів нашого міста.


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах
Джерело

http://kirovograd.co.ua/


Всього комментів: 0
avatar