Швецька компанія „СЕС Сіріус АБ” допомогає дітям Староосотського дитячого протитуберкульозного санаторію

12.11.2009 о 10:54 0


До Різдва Христового ще добрих два місяці. А вихованці Староосотського дитячого протитуберкульозного санаторію вже одержали подарунки. Днями у санаторії побувала делегація „СЕС Сіріус АБ” зі Швеції у складі генерального директора Хокана Хьодіна, віце-президента з маркетингу і комунікацій Анни-Карін Модінг, віце-президента з розвитку  ринку в  Центральній і Східній Європі, голови представництва „СЕС Сіріус АБ”  в Україні Бента Ліндгольма, менеджера з розвитку ринку Центральної та Східної Європи Онно Зонневельда, бухгалтера  Сюзан Валлін, вебмайстра  Емелі Янсон , офіс адміністратора Малін Норлен, віце-президента з кадрів Трігве Зеттерквіст.


Гостей з Швеції чекали в санаторії з самого ранку. До зустрічі з ними готувалися всі: від найменших вихованців до керівництва і працівників санаторію. Працівники санаторію, на чолі з головним лікарем Аллою Миколаївною Гречкосій, готували шведам гостинний прийом за традиційним українським звичаєм, а діти — святковий концерт.


На території санаторію, незважаючи на осінню пору, надзвичайно чисто і затишно. Півколом опоясує територію санаторію чудове водне плесо ставків, тихо у верховітті перешіптуються стрункі ялини в оточенні царства листяних дерев. І хоч вони поступово скидають своє вбрання, від того їх краса не тьмяніє,  навпаки осінь додає їм незвичайного шарму і таємничості.

І від того далеко не нові споруди санаторію набувають особливої привабливості. Окремим з них уже за сто років, кажуть, збудовані вони ще відомим у наших краях цукрозаводчиком Терещенком. Інші трішки молодші — їм за шістдесят. Та незважаючи на вік споруд, у санаторії, який знаходиться в підпорядкуванні управління охорони здоров'я облдержадміністрації, працівники  роблять все, аби створити дітям  всі умови для лікування, профілактики та навчання.

У навчальних і спальних корпусах, підсобних приміщеннях чисто і затишно, зроблено ремонт. Щойно завершено облаштування за сучасними європейськими мірками санітарного вузла. Гроші, у сумі 60 тисяч гривень, на це було виділено санаторію з обласного бюджету. За бюджетні кошти у санаторій придбано три холодильники, жарочну шафу, електробойлери, холодильну камеру. Та найголовніше, у санаторій ще в минулому році підведено газ. Тепер у всіх приміщеннях тепло і затишно.

Та, зважаючи на нинішню непросту економічну ситуацію, бюджетних коштів на всі потреби санаторію недостатньо. Хоча грошей на харчування і лікування дітей не шкодують. Зараз, розповіла головний лікар санаторію А.М. Гречкосій, харчування однієї дитини в день обходиться у 18 гривень. А от на інші потреби, зокрема матеріальну базу, недостатньо. Та дітей, а зараз їх тут перебуває на лікуванні 89  з усієї Кіровоградської області,  не забувають численні спонсори, які підставляють своє плече і надають матеріальну допомогу. Головний лікар Алла Миколаївна Гречкосій називає благодійників санаторію поіменно. Це директор філії „Олександрівський райавтодор” В.І. Стьожка, начальник гранітного кар'єру А.І.  Веремчук, голова правління ВАТ „Другий імені Петровського цукровий завод” М.І. Обідін, директор ДП „Олександрівський лісгосп” О.П. Синявський, лісничий Бірківського лісництва І.В. Гапич, підприємці Г.І. Підлубна, І.В. Кивгило, голова фермерського господарства з Новгородки П.А. Журавель, начальник  Олександрівської рембази С.Г. Салій, голова фермерського господарства з Старої Осоти Т. Перкалюк, директор ТОВ „Хімконтакт” В. Чобану.

Свою підтримку обласному дитячому протитуберкульозному санаторію надає і районна  державна адміністрація, жодне свято для дітей не обходиться без подарунків від РДА.

Головний лікар щиро вдячна всім, хто не байдужий до дітей, які лікуються у санаторії. Адже тут є багато дітей з неблагополучних сімей, дітей-сиріт, яким вкрай необхідна батьківська турбота і підтримка. Трапляється, що в таких дітей недостатньо одягу і взуття, тоді допомога всіх благодійників так потрібна і важлива.

У санаторії курс лікування дітей офіційно триває один навчальний рік, та є окремі вихованці, які перебувають тут і значно більший термін, це в тому випадку, коли вони втратили батьків, або сім'я неблагополучна, і дітям, по суті, нікуди повертатися.

У молодшій групі, де є дітки навіть дворічні, окремі пацієнти санаторію перебувають в санаторії уже по два і більше років. Про них тут турбуються, ними опікуються, дбають, щоб вони були нагодовані, доглянуті, не обілені ласкою. Створювати для дітей всі умови в санаторії в нинішніх умовах працівникам непросто і нелегко. Та про це ніколи не здогадуються діти, вони завжди доглянуті і нагодовані.

Скоро добігає свого календарного циклу осінь, за нею прийдуть морози і сніг. На зимовий сезон для вихованців санаторію, хто позбавлений батьківської турботи, чекає нове добротне зимове взуття. У кабінеті головного лікаря лежить в упаковках більше ста пар, а якщо точніше 117, дорогого і якісного взуття. Саме його, а ще 72 новісінькі парти з стільцями, вчительські столи і крісла в кожен клас, три телевізори, три комп'ютери (ноутбуки), два тенісних столи, супутникову антену, безліч різноманітного спортивного інвентаря від футбольних та волейбольних м'ячів до дитячих скакалок і обручів привезли і подарували санаторію співробітники шведської компанії „СЕС Сіріус АБ” та її представництва у Києві, а також компанії „Самсунг”.

Слід сказати, що „СЕС Сіріус АБ” володіє та управляє супутниковою системою СІРІУС, яка є провідною супутниковою системою у країнах Скандинавії, Балтії, Центральної та Східної Європи. Компанія пропонує ефективні та економічні рішення для теле- і радіомовників, а також операторів широкосмугового зв'язку в цих регіонах. Сіріус працює на орбітальній  позиці 50 сх.д. і забезпечує надійний зв'язок по усій Європі. У загальній кількості, компанія надає телевізійний сигнал майже усім 2,3 млн українських домоволодінь, що підключені до супутникового ТВ.

Компанія „СЕС Сіріус” заснована у 1983 році. Головний офіс у Стокгольмі, Швеція. У 2000 році компанія відкрила представництво у Києві, а в 2002 році було відкрито філіал у Ризі. Саме у цих містах надаються послуги телепортів. У 2005 році розпочав свою роботу представницький офіс у Бухаресті, а в 2006 році — відкрито офіс у Москві.

СЕС Сіріус АБ на 90% належить СЕС Астра, одному з провідних супутникових операторів світу. Ще 10% належить державній компанії „Шведська космічна корпорація”.

Як вийшло керівництво санаторію на цю компанію?

Головний лікар не приховує таємницю. Рідна сестра Алли Миколаївни Гречкосій Валентина є дружиною заступника  голови представництва „СЕС Сіріус АБ” в Україні Бентом Ліндгольмом. Ось так і вийшли на цю компанію. А вже Валентина організувала своїх шведських друзів і співробітників чоловіка зібрати кошти та закупити подарунки для санаторію. Парти, стільці, столи, взуття, телевізори шведські спонсори привезли раніше спеціальним вантажем, а потім всі гуртом приїхали подивитися, як розпорядилися всім цим в санаторії, а заодно привезли ще купу подарунків: це партію взуття та багато  спортивного інвентаря.

За українським звичаєм гостей в санаторії зустрічали хлібом-сіллю на вишитому рушникові. Діти підготували шведським гостям вітальний концерт.  Розчулено дивилися шведські друзі дитячі виступи, діти декламували їм вірші англійською мовою, співали українські пісні, виконували запальні танці. Найменші інсценізували казку про колобка.

Після концерту на сцену піднявся генеральний директор „СЕС Сіріус АБ” Хокан Хьодін та заступник глави представництва в Україні Бент Ліндгольм. Вони подякували дітям за щирі вітання і розповіли, як вони організували збір коштів на подарунки. За традицією у Швеції до Різдвяних свят готують подарунки. Співробітники компанії „СЕС Сіріус” вирішили цього року відмовити собі в різдвяних подарунках, а за ці кошти придбати подарунки для дітей Староосотського санаторію. До цієї благодійної акції компанія залучила й деякі інші компанії-сусіди.

Ось так різдвяні подарунки від шведських друзів надійшли в Староосотський дитячий санаторій. 


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar