У МУЗЕЇ – РЕТРОЯЛИНКА

27.12.2008 о 14:17 2
«Ретроялинка» - так називається виставка, що відкрилась з нагоди Нового 2009 року в Олександрівському районному краєзнавчому музеї. Виставка незвичайна тим, що на кримській сосні (біля Олександрівки найпівнічніше місце, де вона росте) розміщені крім скляних іграшок 70-80-х років минулого століття та сучасного «дощику» ще й новорічні та різдвяні поштові листівки початку ХХ століття та новорічні народні фотолистівки 1950-1960-х років.

На «ретроялинці» ожили ангелочки, пани і панянки, зимові пейзажі  з минулого. Неодмінним атрибутом поштових листівок початку ХХ століття були підкова і листя конюшини (на щастя). Іноді зображували й Діда Мороза з традиційним мішком, наповненим подарунками.

Народні фотолистівки виготовлялись приватними особами і на них можна було вмістити крім новорічного сюжету ще й фотографію: свою, родини чи коханої людини. У той час у нас ще не виготовляли кольорові знімки, а тому новорічні фотолистівки розфарбовували спеціальними фарбами самотужки.


Василь Білошапка,

завідуючий фондами
Олександрівського районного краєзнавчого музею.

Автор публікації
Поділитись в соц. мережах
Джерело

http://olexrda.at.ua/news/2008-12-26-123


Всього комментів: 2
avatar
14:26, 27.12.2008 [Матеріал] 0 Спам
гг...чет елочка маленькая очень. Елка не дотягивает до размеров выставки) Это пипец...нафига было все это на елку вешать? Разложили бы в рядок на столике, удобней было бы смотреть.
1 2 »
avatar