В Олександрівку прибула чудодійна ікона

10.08.2012 о 17:19 0

Сьогодні, 10 серпня 2012 року, до Свято-Успенського храму з Києва прибула чудодійна ікона Святої Мотрони Московської. З цієї нагоди у церкві відбулось богослужіння. Ікона пробуде в олександрівському храмі до 12 серпня.

Як зазначено у Вікіпедії, Свята Мотрона Московська (Мотрона Дмитрівна Никонова) народилася в 1881 році в селі Себіно Епифанского повіту (нині Кимовського району) Тульської губернії, вона була четвертою дитиною в сім'ї. За легендою, батьки Наталія та Дмитро Ніконові спочатку хотіли залишити сліпу дочку в притулку, але мати передумала після того, як їй приснився незвичайний сон: біла пташка надзвичайної краси, але сліпа, сіла на її грудях. Наталя Ніконова вирішила, що сон був віщий. Житіє повідомляє, що вже з 8 років Матрона лікувала хворих і пророкувала майбутнє. У 18 років у неї віднялися ноги.

Після революції 1917 року Мотрона і її подруга Лідія Янкова залишилися без даху над головою і пішли шукати роботу і їду в місті. Близько 1925 року Мотрона перебралася до Москви, можливо, слідуючи за своїми братами. Жила де доведеться - у друзів і знайомих, але не у своїх братів.

Існує легенда, що коли з'явилася загроза захоплення Москви в 1941 році, то до Мотрону приїжджав Йосип Сталін. Вона тоді сказала йому: «Російський народ переможе, перемога буде за тобою. З начальства один ти не виїдеш з Москви». Ця передбачувана зустріч зображена на іконі «Матрона і Сталін», але дехто вважає, що то вигадана історія.

Крім усього іншого, Свята Мотрона передбачила свою смерть за три дні, продовжуючи приймати людей в свої останні дні. Померла 2 травня 1952 року. Похована на Даниловському кладовищі в Москві. Могила стала місцем неофіційного паломництва.

8 березня 1998 року відбулась ексгумація. Останки Мотрони доставлені в московський Данилов монастир, а потім перенесені в храм на території Покровського монастиря і поміщені в спеціальну гробницю (раку).

У серпні 1999 року канонізована як місцевошанована московська свята, а у жовтні того ж року відбулася загальноцерковна канонізація.


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar