Законопроект "Про вищу освіту" підготовлено на розгляд парламентському Комітету

03.06.2008 о 10:06 0

30 травня в Міністерстві освіти і науки України проходила нарада під головуванням міністра Івана Вакарчука. Відбулося широке обговорення проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про вищу освіту" за участю заступника міністра Василя Шинкарука, директора департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаша, членів робочої групи з розробки нової редакції закону щодо вищої освіти - ректорів і проректорів провідних ВНЗ країни та працівників МОН.

Розпочинаючи нараду міністр Іван Вакарчук зазначив, що до міністерства протягом останнього часу надходили пропозиції до законопроекту, відбулися різноманітні зустрічі та обговорення на всіх рівнях. Настав час узагальнити всі пропозиції.

Ярослав Болюбаш, керівник редакційної групи, поінформував учасників наради про зміни, що передбачені у новому законі. У законопроекті є чимало нововведень. Зокрема, запроваджено трициклову систему підготовки кадрів з вищої освіти в університетах, академіях та коледжах: бакалавр, магістр та доктор філософії. Водночас у системі вищої освіти буде збережено і підготовку молодших спеціалістів, яку здійснюватимуть професійні коледжі. Відмовились від рівнів акредитації вищих навчальних закладів та освітніх рівнів вищої освіти. Розширено повноваження студентського самоврядування тощо.

Після представлення директором департаменту вищої освіти запропонованих змін, учасники наради працювали в семи робочих групах. Вони висловили своє бачення певних статей законопроекту. З пропозиціями виступали в.о. ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, ректор Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, ректор Харківського національного університету імені В. Каразіна Віль Бакіров, перший проректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Юрій Якименко та інші. Обговорення законопроекту було бурхливим, адже законопроектом запропоновано концептуальні зміни щодо системи вищої освіти України і приведення її до європейських вимог.

У своєму виступі ректор Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Василь Тацій зазначив, що вперше за досить короткий термін в цілому підготовлено якісний законопроект, який передбачає революційні зміни у вищій освіті.

Подякувавши всім причетним до роботи над новою редакцією закону, Іван Вакарчук наголосив: "Для нас дуже важливо, щоб закон був прийнятий".

Проект направлено на розгляд до Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України


Автор публікації
Поділитись в соц. мережах

Всього комментів: 0
avatar