nullЩо очікує випускників 2008 року під час вступу до університетів?

Пропонуємо вашій увазі запитання та відповіді, які сьогодні найбільше хвилюють Міністерство освіти та науки, відповідальних за вступну кампанію у вищих...

">

Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Дім та дача [5]
Різне [332]
Кіровоградщина [5]
Дошка пошани [7]
Харчування [5]
Інтернет [11]
Освіта [7]
Тварини [2]
Люди [16]
Події [3]
Екологія [1]
Суспільство [29]
Статистика [2]
liex [16]
Строительство [51]
Авто-мото [22]
Бизнес [5]
Орган пробації [5]
Мода [8]
Освіта /

ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2008 У ЗАПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

24.02.2008 о 10:26 0
Що очікує випускників 2008 року під час вступу до університетів, які відмінності від вступних кампаній попередніх років та інші важливі питання обговорювали на регіональній семінар-нараді директор департаменту вищої освіти МОН Ярослав БОЛЮБАШ, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор ЛІКАРЧУК, працівники МОН, проректори (заступники директорів) та відповідальні секретарі приймальних комісій вищих навчальних закладів. Згідно з наказом МОН № 8 від 9 січня 2008 року такі регіональні наради відбулися у Львові, Одесі, Донецьку та Харкові.

Пропонуємо вашій увазі запитання та відповіді, які сьогодні найбільше хвилюють Міністерство освіти та науки, відповідальних за вступну кампанію у вищих навчальних закладах, вступників та їхніх батьків.

Як здійснюватиметься конкурсний відбір вступників на перший курс у 2008 році?

Конкурсний відбір вступників цього року здійснюватиметься приймальними комісіями ВНЗ за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти (далі -сертифікатами). Додаткових вступних випробувань вищі навчальні заклади проводити не будуть.

Але є винятки. Військовослужбовці, звільнені з військової служби у рік вступу до ВНЗ, беруть участь у конкурсі щодо зарахування на навчання за власним вибором - з оцінками (кількістю балів) сертифікатів або з оцінками (кількістю балів) вступних випробувань із предметів, визначених ВНЗ.

Особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди 1 та 2 групи), для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання знань, складають вступні випробування у вищому навчальному закладі у формі співбесіди.

Для проведення вступних випробувань з цими категоріями вступників створюються предметні екзаменаційні комісії, а оцінювання знань здійснюватиметься за шкалою незалежного оцінювання Українського центру оцінювання якості освіти.

Яку мінімальну кількість балів повинен отримати випускник, аби мати можливість вступити до вищого навчального закладу?

Для конкурсного відбору вступників зараховуються результати зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл, підтверджені сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти у поточному році.

Вищими навчальними закладами приймаються сертифікати з 4 і вище балами за 12-бальною шкалою оцінювання або з 124 і вище балами за 100-бальною шкалою оцінювання. Сертифікати з нижчими балами вищими навчальними закладами не приймаються.

З яких предметів університети прийматимуть сертифікати оцінювання знань?

Умовами прийому визначено такі предмети: українська мова та література, зарубіжна література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, фізика, хімія, географія, основи економіки та основи правознавства.

А перелік предметів, з яких подаються сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти або проводяться вступні випробування для кожного напряму (спеціальності), визначається і оприлюднюється вищим навчальним закладом не пізніше 20 січня (не більше трьох, включаючи обов’язковий сертифікат з української мови і літератури). Це зумовлено обмеженим терміном реєстрації та тестування (до 20 лютого).
Для осіб, які не вивчали (не атестовані) з української мови, приймальна комісія з урахуванням наявності педагогічних і науково-педагогічних кадрів може встановлювати вступне випробування з тієї мови, якою був здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

Коли буде проведена вступна кампанія?

Змінено терміни прийому документів: з 16 червня до 15 липня - у вищих навчальних закладах, яким надано статус національних; 23 червня до 22 липня - у ВНЗ III - IV рівнів акредитації; 30 червня до 29 липня - у ВНЗ І - II рівнів акредитації. Конкурс сертифікатів та вступні випробування розпочинаються з 16, 23, 30 липня, а зарахування буде проведено - до 5, 10,15 серпня відповідно.

Не менш ніж за чотири місяці до початку прийому документів вищими навчальними закладами мають бути доведені до відома вступників програми творчих конкурсів (для вступу на навчання до вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців з мистецтва, архітектури, фізичної культури) та випробувань з іноземної мови (для вступу на навчання до вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців з філології (іноземна з зазначенням мови), міжнародних відносин, міжнародної економіки, менеджменту, аеронавігації, морського та річкового транспорту). Забороняється вводити до вступних випробувань питання, що виходять за рамки зазначених програм.

Коли відбуватиметься прийом вступників на контрактну форму навчання?

Конкурс вступників на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб у державних і комунальних вищих навчальних закладах розпочинається після виконання вищим навчальним закладом державного замовлення за відповідними напрямами підготовки (спеціальностями), за якими оголошено прийом на навчання за кошти держбюджету.

Які документи під час вступу треба подати до ВНЗ?

Крім інших, обов’язково подаються сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів, що відповідають переліку вступних випробувань, визначених вищим навчальним закладом (оригінал або завірену копію).

До скількох вищих навчальних закладів можна подавати документи відразу?

Кількість вищих навчальних закладів та напрямів (спеціальностей), на які вступник може подати відповідний комплект документів, не обмежена.

Хто має право на навчання без вступних випробувань?

Без вступних випробувань зараховуються на навчання за умови подання сертифікатів з оцінками (кількістю балів) не нижче встановленого рівня (4 бали): учасники міжнародних олімпіад за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), для яких профільним є предмет зазначений у сертифікаті (вступне випробування з предмета), з якого вони були учасниками олімпіад; призери (особи, нагороджені дипломами І - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), для яких профільним є вступне випробування з предмета (сертифікат), з якого вони є призерами олімпіад.

Які пільги при вступі до вищих навчальних закладів мають чорнобильці? Чи матимуть якісь пільги діти, які не належать до категорії чорнобильців?

За умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з оцінками (кількістю балів) не нижче встановленого Умовами прийому рівня за наслідками співбесіди зараховуються до вищого навчального закладу особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право. Програму співбесіди із зазначеними категоріями осіб затверджує голова приймальної комісії.

Це положення стосується і випускників системи довузівської підготовки вищого навчального закладу, а також випускників коледжів, технікумів, училищ, професійно-технічних навчальних закладів, гімназій, ліцеїв і середніх загальноосвітніх шкіл, що входять до навчальних комплексів на базі цих вищих навчальних закладів або мають з ними відповідні угоди.

Кількість місць для цих осіб установлюється приймальною комісією навчального закладу і не повинна перевищувати 40 відсотків від загального обсягу державного замовлення, доведеного вищому навчальному закладу. У вищих навчальних закладах, у яких здійснюється підготовка за галузями знань: природничі науки, інженерія, будівництво та архітектура, транспорт - до 60 відсотків від загального обсягу державного замовлення, доведеного вищому навчальному закладу за цими галузями знань (або, відповідно, ліцензійного обсягу під час прийому на навчання за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб).

Чи будуть надаватися пільги медалістам?

У правилах прийому до вищого навчального закладу незалежно від конкурсу при вступі на певний напрям підготовки (спеціальність) можуть установлюватись особливі умови участі в конкурсі та форми проведення вступних випробувань (співбесіда, попереднє тестування, творчі конкурси, спортивні змагання, олімпіади, атестаційні іспити тощо). Ці особливі умови можуть установлюватись для таких осіб, які досягли високих успіхів у фаховому навчанні (випускників старшої школи, нагороджених золотою (срібною) медаллю; випускників старшої школи, нагороджених похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів», якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), для яких профільними є вступні випробування з цих предметів; випускників основної школи (базова загальна середня освіта), які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою (при вступі на навчання на основі базової загальної середньої освіти) тощо.

Зарахування таких осіб на навчання проводиться після рекомендації приймальної комісії за умови подання ними в установлені терміни сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з оцінками (кількістю балів) не нижче 4-х балів за 12-бальною шкалою оцінювання, або 124-х балів за 100-бальною шкалою оцінювання (крім вступників на базі основної школи).

Як здійснюватиметься прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра?

При вступі на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста (на базі повної загальної середньої освіти) та бакалавра (спеціаліста, магістра) медичного та ветеринарно-медичного спрямувань подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з результатами проходження у поточному році незалежного оцінювання є обов’язковим.

Перелік показників для конкурсного відбору на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста та магістра визначається приймальною комісією вищого навчального закладу.

Куди можуть звернутися абітурієнти, якщо будуть незадоволені результатами випробувань чи діями приймальних комісій?

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9.01.2008 р. № 6 затверджено заходи щодо підготовки і проведення вступної кампанії 2008 року у вищих і професійно-технічних навчальних закладах та склад оперативного штабу «Вступна кампанія 2008 року». До складу оперативного штабу входять представники МОН, інших міністерств і відомств, які мають у підпорядкуванні навчальні заклади, Українського центру оцінювання якості освіти. Керівник штабу - заступник Міністра освіти і науки Василь Шинкарук.

Такі оперативні штаби необхідно створити і на місцевому рівні: обласних, міських, вищих навчальних закладів. Ці штаби мають забезпечити: функціонування консультаційних телефонів з питань вступної кампанії; інформування керівництва міністерств і відомств за підпорядкуванням про хід вступної кампанії та виявлені факти правопорушень; систематичне інформування громадськості через ЗМІ про конкурсну ситуацію, кількість місць державного замовлення на відповідні напрями підготовки (спеціальності), ліцензований обсяг; організацію прийому громадян з питань вступної кампанії та оперативне реагування на їхні звернення; збір оперативної інформації про зарахування на перший курс вищих та професійно-технічних навчальних закладів за джерелами фінансування та подання її до Міністерства освіти і науки у встановлені терміни.

Якщо абітурієнти незадоволені результатами випробувань, вони можуть звернутися до апеляційних комісій, що, як і в попередні роки, формуються виключно з вчителів середньої школи, які не є членами предметної екзаменаційної комісії вищого навчального закладу. Апеляції розглядаються тільки на вступні випробування, що проводилися вищим навчальним закладом. Вони подаються абітурієнтами особисто.

Реєстрація триває з 1 листопада 2007 року до 20 лютого 2008 року. Для реєстрації необхідно мати паспорт громадянина України (або свідоцтво про народження й довідку із закладу освіти з фотографією). Громадяни, які отримали загальну середню освіту в попередні роки, повинні мати оригінал документа про загальну освіту


ОСНОВНА СЕСІЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Дата проведення Предмет оцінювання
22 квітня.........................................Українська мова та література
29 квітня.....................................................................Математика
7 травня ...............................................................Історія України
14 травня.............................................................Всесвітня історія
16 травня..............................................................................Хімія
23 травня.......................................................................Географія
26 травня............................................................................Фізика
28 травня..........................................................................Біологія
2 червня.....................................................Основи правознавства
3 червня............................................................Основи економіки
4 червня.......................................................Зарубіжна література


ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Дата проведення Предмет оцінювання
26 червня........................................Українська мова та література
27 червня (перша половина дня)..................................Математика
27 червня (друга половина дня).............................Історія України
1 липня (перша половина дня)...........................................Біологія
1 липня (друга половина дня)...............................Всесвітня історія
2 липня (перша половина дня).............................................Фізика
2 липня (друга половина дня).............................Основи економіки
3 липня (перша половина дня)........................................Географія
3 липня (друга половина дня)........................Зарубіжна література
4 липня (перша половина дня)................................................Хімія
4 липня (друга половина дня)......................Основи правознавства


Право на участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання мають:
1. Особи, які зареєструвалися для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання у визначені терміни, проте через об’єктивні причини не змогли пройти тестування.

2. Особи, які через об’єктивні причини не змогли зареєструватися у визначені терміни.

До об’єктивних причин, що дають право особі на участь у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання належать:

1. Участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, які включені до офіційних заходів, що проводяться за участю Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

2. Хвороба, що перешкоджає участі в тестуванні, підтверджена довідкою з відповідного закладу охорони здоров’я.

3. Смерть рідних по крові або по шлюбу під час основної сесії зовнішнього оцінювання.

4. Стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.

5. Перебування за кордоном протягом усього періоду реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього оцінювання.

6. Проходження строкової військової служби.

7. Перебування в установах виконання покарань.

8. Проходження державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти екстерном у встановленому законодавством порядку.

Адреса Українського центру оцінювання якості освіти: 01135, вул.Чорновола, 24, м.Київ. Телефон/факс: 8 (044) 503-37-95.Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Додав: grantand (24.02.2008) | Автор: Газета "Вперед"
Переглядів: 2183 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього комментів: 0
Упс...здається ти не зареєстрований або забув війти під своїм логіном, а у нас комментувати та додавати інші матеріали можуть лише зареєстровані або залогінені юзери.

Якщо в тебе немає аккаунта на сайті, рекомендую авторизуватися за допомогою соц. мереж
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: