За словами академіка Елли Лібанової, необхідність проведення пенсійної реформи визначається як демографічними, так і економічними факторами.">

Головна Головна
Символіка Символіка
Історія Історія
img Музей
Карта району Карта району
Карта Олександрівки Карта Олександрівки
img Розклад руху поїздів
img Розклад руху автобусів
Школа №1  Школа №1
Школа №3  Школа №3
Бібліотека для дорослих Бібліотека для дорослих
Бібліотека для дітей Бібліотека для дітей
Дошка оголошень Дошка оголошень
Дошка пошани Дошка пошани
Статті  Статті
Олександрівська районна державна адміністрація  Олександірвська РДА
img Форуми
img Радіо (нове|beta)
img Фотоальбом
img Блоги
Дім та дача [5]
Різне [332]
Кіровоградщина [5]
Дошка пошани [7]
Харчування [5]
Інтернет [11]
Освіта [7]
Тварини [2]
Люди [16]
Події [3]
Екологія [1]
Суспільство [29]
Статистика [2]
liex [16]
Строительство [51]
Авто-мото [22]
Бизнес [5]
Орган пробації [5]
Мода [8]
Суспільство /

Пенсійна реформа: обгрунтування необхідності підняття пенсійного віку - динаміка пенсійного віку в Україні та світі.

08.04.2011 о 10:55 0
Проект Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" розроблено з метою визначення заходів подальшого реформування пенсійної системи та збалансування солідарної системи пенсійного страхування.
За словами академіка Елли Лібанової, необхідність проведення пенсійної реформи визначається як демографічними, так і економічними факторами. „Кількість працюючих і пенсіонерів у нас незабаром зрівняється, а це означатиме, що на внески одного працівника треба буде утримувати одного пенсіонера”, - підкреслила директор Інституту демографії та соціальних досліджень. За словами науковця, у такій ситуації Уряду залишається або підвищувати навантаження на фонд заробітної плати, що заганятиме економіку у тінь і не вирішить проблеми, або підвищувати пенсійний вік.
Характеризуючи особливості проведення пенсійної реформи в Україні, Сергій Тігіпко наголосив на її поступовості: пенсійний вік для жінок буде підвищуватися упродовж десяти років поступово – на 6 місяців кожного року. Також щороку на 2,5% підвищуватиметься розмір пенсій для жінок.
Чинна межа пенсійного віку в Україні була встановлена ще у 1930-х роках і жодного разу не переглядалася. У багатьох європейських країнах пенсійний вік вже нині сягає 65 років або досягнення цього порогу заплановане у середньостроковій перспективі (у ЄС 65-річна позначка вважається звичайним віком переходу від працездатного до пенсійного періодів життя). У більшості країн постсоціалістичного простору упродовж 1989-2006 рр. пенсійний вік було підвищено на 1,5-5 років.
Підвищення пенсійного віку відбувається і в інших країнах світу. При цьому загальносвітовою є тенденція до вирівнювання межі пенсійного віку жінок та чоловіків, що є неодмінною передумовою утвердження принципів гендерної рівності в трудових і пенсійних правах.
Деякі країни з метою гендерного вирівнювання підвищують пенсійний вік для жінок більш швидкими темпами, ніж для чоловіків. Наприклад, в Ізраїлі пенсійний вік жінок було підвищено на 6 років (з 60 до 66 років), в Японії – на 9 років (з 56 до 65 років), Туреччині – на 8 років (з 50 до 58 років), тоді як для чоловіків підвищення пенсійного віку в цих країнах становило 5 років. Загалом, у більшості країн світу межа пенсійного віку для жінок і чоловіків встановлена на однаковому рівні.
Перешкодою для підняття пенсійного віку в Україні зазвичай називають низьку тривалість життя. Але цей аргумент дуже легко спростовується. По-перше, існуюча межа не надто орієнтована на показники очікуваної тривалості життя. Як уже зазначалося, у жінок очікувана тривалість життя при народженні майже на 12 років довша, ніж у чоловіків, однак на пенсію вони йдуть на 5 років раніше. Якщо керуватися при визначенні межі пенсійного віку лише показниками тривалості життя, жінки мали б працювати до 72 років.
По-друге, показник очікуваної тривалості життя при народженні в даному випадку визначений за методом умовного покоління, коли існуюча інтенсивність смертності у різних вікових групах приписується поколінню народжених у рік спостереження. Насправді, це покоління матиме власну історію, умови і якість його життя істотно відрізнятимуться від раніше народжених, «дорослих» поколінь.
Показник очікуваної тривалості життя при народженні за методом умовного покоління є інтегральною оцінкою сучасного рівня смертності, але не може вважатися надійним прогнозом для наявних поколінь. Тому він може бути лише дуже орієнтовним індикатором для встановлення вікового порогу старості, адже саме старість, тобто втрата працездатності через похилий вік є підставою для отримання пенсії за віком. Слід зауважити, що в багатьох країнах, де пенсійний вік для жінок становить 55 років, їх очікувана тривалість життя істотно нижча, ніж в Україні
По-третє, величезний розрив в очікуваній тривалості життя при народженні між Україною та країнами ЄС формується переважно за рахунок надзвичайно високої передчасної смертності населення працездатного віку (особливо чоловіків), що пов’язано зокрема з поширенням шкідливих виробничих чинників, які здійснюють руйнівний вплив на здоров'я працівників. Відмінності в інтенсивності смертності людей старшого віку не такі разючі. Як зазначено, через низький пенсійний вік в Україні тривалість життя у пенсійному періоді не нижча, а у жінок – навіть вища, ніж у більшості європейських країн.
Отже, межа пенсійного віку потребує додаткового економічного і соціального обґрунтування, і не може пов’язуватися лише з очікуваною тривалістю життя.
Надзвичайно важливе значення має фінансова спроможність пенсійної системи забезпечувати гідний рівень життя пенсіонерів і прийнятний рівень фіскального тиску на платників пенсійних внесків та податків.

Начальник відділу
з питань нагляду за правильністю
призначення та виплати пенсій О.Загинайко

Знайшов в тексті помилку? Будь-ласка виділи її та натисни Ctrl+Enter
Додав: olga (08.04.2011) | Автор: Ольга Загинайко
Переглядів: 1885 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього комментів: 0
Упс...здається ти не зареєстрований або забув війти під своїм логіном, а у нас комментувати та додавати інші матеріали можуть лише зареєстровані або залогінені юзери.

Якщо в тебе немає аккаунта на сайті, рекомендую авторизуватися за допомогою соц. мереж
Вверх
© Інтернет-портал "Олександрівка.ІНФО". Олександрівка Кіровоградської області.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове
Адмінстрація не несе відповідальність за зміст статтей/новин а тим більше за комментарі до них.

Сайт створено в 2007 році. Всі права на сайт та матеріали що розміщуються на ньому належать українському народові.

Без ГМО.
Використовуються технології uCoz
» Обмін посиланнями
» Реклама на сайті
» Зворотній зв`язок

» Гостьова книга

Ми в соц. мережах: